27 January, 2012

Barcelona - Real madrid 2-2 retur in cupa spaniei

Un meci fabulos cu o prima repriza extraordinara pentru Barcelona si buna pentru Real, la finalul careia Barca conducea cu 2-0 - primul gol dupa o faza geniala facuta de Messi iar al doilea datorita unei executii extraordinare si putin norocoase a lui Dani Alves in prelungiri.

Cea de-a doua repriza a inceput cu o posesie foarte buna a Barcelonei, dar fara ca aceasta sa mai atace serios poarta lui Casilias. Pana la urma asta i-a cam costat pe catalani, pentru ca Realul se misca destul de bine, Ozil pasand decisiv pentru Ronaldo care face 2-1, si cateva minute mai tarziu, avand putin noroc la felul cum ajunge mingea la Benzema in preajma portii lui Pinto, drlibling de finete peste Puyol si 2-2.

O eliminare la Real spre finalul meciului, doua ocazii mari prin Messi si Pedro, cel de-al doilea trimitand din 8 metrii cu capul direct in bratele portarului, cand avea toata poarta in fata.
Returul se termina la egalitate, Barcelona se califica mai departe in cupa !